Pelvexiser

Nietrzymanie moczu zdarza się w każdym wieku i u obu płci, jednak najczęściej problem ten występuje u osób w wieku starszym i podeszłym. Powyżej 80 roku życia na nietrzymanie moczu cierpi połowa kobiet i jedna trzeci mężczyzn. Prawdopodobnie tylko co druga osoba z nietrzymaniem moczu zgłasza ten problem lekarzowi. Wystąpieniu tej dolegliwości sprzyja: otyłość, menopauza, przewlekłe zaparcia oraz przebyte operacje ginekologiczne.

W przypadku nietrzymania moczu należy rozpocząć jak najszybciej leczenie, trzeba udać się w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego. W wysiłkowym nietrzymaniu moczu u kobiety ważne jest wzmocnienie mięśni dna miednicy , co może prowadzić nawet do ustąpienia problemu. Ćwiczenia mięśni Kegla są bardzo dobrym rozwiązaniem. Można przeprowadzać je za pomocą urządzenia Pelvexiser. Przyrząd ten jest znany od niedawna, jest bardzo innowacyjnym wyjściem z tej sytuacji. Pelvexiser to balonik, który wprowadza się do pochwy.
Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu można przeprowadzić chirurgicznie. Do najskuteczniejszych należą tzw. Zabiegi podwieszenia szyi pęcherza oraz operacje pętlowe.

W nietrzymaniu moczu z naglącym parciem polega na zmianach stylu życia, tj. zmniejszeniu spożycia alkoholu i kofeiny, zmniejszeniu masy ciała w przypadku nadwagi.

Aby uniknąć zachorowania na nietrzymanie moczu należy: utrzymywać prawidłową masę ciała, stosować diety zapobiegające zaparciom, ograniczyć spożywanie alkoholu i kofeiny, a także ćwiczyć mięsnie dna miednicy. Szczególnie ważne jest wzmocnienie mięśni dna miednicy po porodzie, co u wielu kobiet może zapobiec wysiłkowemu nietrzymaniu moczu w późniejszych latach.

Dodaj komentarz